Българският национален отбор по волейбол записа втора поредна загуба в минитурнира в бразилския град Куяба в Лигата на нациите, след като отстъпи на Русия с 0:3 (20:25, 20;25, 21:25). Избраниците на Силвано Пранди са с осем загуби и само три победи от началото на надпреварата и остават на 12-о място в класирането.

Първите два гейма се развиха по идентичен сценарий, като България беше близо до съперника си, но след вторите технически прекъсвания Русия успяваше да се откъсне в резултата и да затвори геймовете. И двете части завършиха при 25:20.

В третия гейм България започна много по-добре и бързо натрупа аванс, който беше четири точки – 10:6. Русия обаче не се отказа и изравни при 15:15, което до голяма степен уби инерцията на българския тим. С добри изяви на Виктор Полетаев Русия се откъсна, затваряйки частта и мача с 25:21.

За България най-резултатен беше Цветан Соколов с 15 точки. Мартин Атанасов и Светослав Гоцев отбелязаха по седем. За Русия Полетаев се отчете с 20 точки.

Последният мач на България от минитурнира в Бразилия е срещу Германия. Срещата е полунощ в неделя срещу понеделник.