Изправеният до стената отбор на Аржентина успя да се класира за четвъртфиналите в Копа Америка след успех с 2:0 над Катар. "Гаучосите" се нуждаеха от задължителен успех и помощ от Колумбия, която не трябваше да губи от Парагвай. Ситуацията се нареди отлично за Лионел Меси и неговите съотборници след 2:2 в другата среща, и те събраха четири точки, за да попаднат сред осемте най-добри.

Точни за успеха на Аржентина бяха Лаутаро Мартинес и Серхио Агуеро.

В четвъртфиналите Аржентина ще срещне Венецуела, която завърши на второ място в група А, където беше с Бразилия.

Първият гол реализира Лаутаро Мартинес още в четвъртата минута. Той наказа грешка на катарската защита, когато отбраната на азиатците беше пресирана от Агуеро.

Катар също имаше своите шансове, като два пъти трябваше вратарят Франко Армани да спасява Аржентина.

Голът на успокоението вкара Агуеро осем минути преди края на мача. Нападателят получи хубаво подаване от резервата Пауло Дибала и с диагонален шут не остави шансове на катарския вратар.

"Играхме добре и спечелихме, което беше най-важното. Мисля, че тази победа ще ни даде много по-голямо самочувствие за следващата фаза. Колкото повече мачове играем, толкова повече израстваме като отбор", каза Меси след срещата.