Последният в испанското първенство "Еспаньол" препъна градския си съперник "Барселона". Синьо-белите стигнаха до 2:2 у дома в дербито.

Въпреки това шампионите са първенец до средата на сезона. Те се завърнаха на върха с 40 точки, с колкото е и "Реал" (Мадрид), който победи "Хетафе".

"Барселона" атакуваше повече през първото полувреме, но допусна гол в средата му. Тогава след центриране от фаул Давид Лопес прати топката в долния десен ъгъл.

В началото на второто полувреме Луис Суарес изравни, като засече подаване от ляво. Девет минути по-късно резервата Артуро Видал, който води дело срещу клуба си заради бонуси, се възползва от подаване на уругваеца и с глава даде преднина на "Барселона".

Картината се промени в 75-ата минута, когато Френки де Йонг получи втори жълт картон и беше отстранен от игра. "Еспаньол" се възползва в края, когато китаецът Ву Лей от малък ъгъл изравни.