Българският национален отбор по волейбол спечели важна и скоростна победа в квалификационния турнир за олимпийските игри. В Берлин воденият от Силвано Пранди отбор се наложи с 3:0 (25:19, 25:16, 25:15) срещу Нидерландия.

Българите оглавиха група В с пет точки, след като преди ден поднесоха изненада за 3:2 срещу Франция. "Петлите" са втори с четири, следвани от европейския шампион Сърбия с три.

В сряда България ще играе със сърбите в ключов мач. При победа или спечелване на два гейма капитанът Виктор Йосифов и съотборниците му ще си осигурят класиране за полуфиналите.

Българите играха силно и имаха превъзходство през почти целия мач, приключил само за 71 минути. Съставът завърши с 52% в атака срещу 38% за съперника, директните точки от сервис бяха десет срещу две, а блокадите - седем срещу четири

Най-резултатен за отбора стана Цветан Соколов с 13 точки, а по десет добавиха Мартин Атанасов и Тодор Скримов. За съперника Нимир Абдел-Азиз завърши с 15, като никой друг нямаше повече от четири.