Женският национален отбор по волейбол се отдалечи от мечтата си за олимпийските игри в Токио. Българките отстъпиха с 0:3 (19:25, 19:25, 24:26) срещу домакина на квалификационния турнир Нидерландия.

За водения от Иван Петков отбор това беше втора поредна загуба след тази от Полша преди ден. България остава в дъното преди последния си мач с Азербайджан в четвъртък, но запазва теоретични шансове за второто място.

Нидерландия имаше превъзходство през първите два гейма. Домакините повеждаха от началото и увеличаваха преднината си.

В третата част българките играха по-уверено и се противопоставиха. В средата на гейма те водеха, но впоследствие допуснаха обрат.

Елица Василева стана най-резултатна за България с 12 точки, а Александра Миланова добави десет. Нидерландия завърши с 49% в нападение срещу 44% за българския отбор, а блокадите бяха десет срещу четири.