Мъжкият отбор на „Шумен“ записа победа над „Видабаскет“ в мач от 13-ия кръг на първенството по баскетбол в А група. В зала „Младост“ шуменци победиха гостите си от Видин със 105:82.

Шуменци поведоха играта още в първите минути на срещата, бяха точни в стрелбата в коша и закономерно започнаха да трупат аванс, като след първото полувреме той стигна до 20 точки – 55:35.

След почивката гостите от Видин заиграха равностойно, като третата четвърт завърши при равенство 24:24. Това обаче не промени ситуацията на терена и разликата от 20 точки в полза на шуменци се запази. В последната четвърт домакините доиграха мача, като за четвърти път този сезон минаха границата от 100 точки.

Най-резултатен за „Шумен“ в днешния мач бе Никола Николов, който отбеляза 18 точки. С 16 точки и 10 борби се отчете, Александър Кръстев. Новото попълнение в тима Марин Маринов отбеляза 14 точки, а по 10 добавиха Николай Николов и Димитър Янчев.

Утре от 17,00 часа в зала „Младост“ „Шумен“ и „Видабаскет“ ще изиграят още една среща помежду си.