Девета поредна победа в испанското първенство доближи "Реал" (Мадрид) само на един успех от титлата. Белите се наложиха с 2:1 срещу "Гранада" като гост.

Два кръга преди края на сезона воденият от Зинедин Зидан отбор води с четири точки пред шампиона "Барселона".

В 16-ата минута "Реал" вече имаше два гола преднина с попаденията на французи. Най-напред бранителят Ферлан Менди влезе отляво в наказателното поле и с много силен удар от малък ъгъл вкара.

Малко по-късно Бензема направи почти същото, като излъга защитник и преодоля вратаря Руи Силва.

В началото на второто полувреме Ерера изведе отлично Дарвин Мачис, който намали. "Гранада" положи големи усилия да изравни и създаде положения, но не успя.

В последните десет години "Реал" е ставал шампион два пъти, а най-скорошната титла е от 2017 г.