Григор Димитров изигра първия си мач след прекарания коронавирус, като се включи в демонстративната надпревара Ultimate Tennis Showdown в Ница. Българският тенисист се изправи срещу Ришар Гаске и загуби с 0:4 от френския си съперник.

Надпреварата се организира от известния треньор Патрик Муратоглу на кортовете в академията му в Ница. Играе се в различен фрмат, при който мачовете са разделени на четири четвъртини, всяка от които трае по десет минути.

Мачът беше първи за Димитров от повече от месец. За последно българинът игра в "Адриа тур" Белград, след което на турнира в Задар напусна заради неразположение, а после стана ясно, че е с положителна проба за COVID-19.

В мача с 50-ия в света Гаске, Димитров опита нови елементи и призна, че е експериментирал. В отделните четвъртини той отстъпис. 10:15, 10:13, 11:14, 10:18.