33 деца, разделени в четири възрастови категории, спориха днес за победата в първия турнир по ускорен шах „Шахматно лято“, организиран от клуб „Шумен“.

Надпреварата се състоя в 6 кръга и се проведе в центъра за шахматни таланти на ул. „П. Волов“ (бившата сграда на ОДК).

При най-малките, деца до 8 години победител стана Иван Параскевов. Втори е Кристиян Наимов. Тонислав Тончев зае третото място.

При шахматистите до 10 години първото място бе за Живко Калоянов. Втори стана Еге Емре,  трети - Владимир Пенев.

До 12 години първенец е Николай Вълчанов. Втори е Радосвет Димитров от Русе. Ренан Ахмед е трети.

Боряна Димитрова е победител до 14 години в турнира. Андон Василев е втори. Христиан Пашкулев - трети.

На призьорите бяха връчени медали, а всички участници в турнира получиха грамоти и предметни награди получиха всички участници в турнира.

Неделният ден донесе още един успех за  шахматен клуб „Шумен“. Възпитаникът на клуба Християн Илиев спечели второ място и сребърен медал на завършилото в Асеновград Държавното индивидуално първенство по блиц.

Шуменският състезател завърши с 5,5 точки от 7 възможни, на половин точка от заелия първо място Никола Канов.

Турнирът бе органзиран със съдействието на община Шумен.