Арсенал" победи "Манчестър юнайтед" с 1:0 в дербито на кръга във Висшата лига. "Артилеристите" стигнаха до успеха в дома на "червените дяволи" "Олд трафорд" чрез гол от дузпа на капитана си Пиер-Емерик Обамеянг. Габонският нападател беше точен в 69-ата минута.

Срещата беше под №100 за мениджъра на "Юнайтед" Оле Гунар Солскяр. За "червените дяволи" загубата е трета в общо шест мача през сезона, което оставя тима на 15-о място в таблицата със само седем точки.

"Арсенал" е осми с 12 точки. "Артилеристите" прекъснаха серия от две поредни загуби, но продължават да се представят колебливо.
Мениджърът на "Арсенал" Микел Артета стана първият от Хърбърт Чапман (1925-26) насам, който печели първите си два мача срещу "червените дяволи".

Първата част мина без много голови възможности. Най-добрият шанс за "Юнайтед" се откри в 22-ата минута, когато Бернд Лено спаси опасен изстрел на Мейсън Грийнудд. За сметка на това "Арсенал" нямаше точен изстрел през първите 45 минути.

След паузата ролите се смениха, като гостите от Лондон започнаха по-добре. Обамеянг и Томас Партей отправиха опасни удари, които показаха, че "Арсенал" гледа по-смело в предни позиции.

В 68-ата минута Пол Погба повали Ектор Бейерин в наказателното поле и реферът Майк Дийн даде дузпа за "Арсенал". От бялата точка Обамеянг беше точен и изведе тима си напред.

В последните 20 минути срещата се водеше изцяло пред вратата на "Арсенал". Домакините обаче така и не отправиха точен удар след почивката, а най-добрата възможност дойде след изстрел в гредата на Грийнууд.