$Лудогорец" взе трета поредна победа в Първа лига и отвори аванс от три точки на върха в класирането, след като надигра с 3:0 "ЦСКА 1948" при гостуването си в София. Шампионите не допуснаха гол във втора поредна среща.

Точни за тима от Разград бяха Клаудиу Кешеру на два пъти и Мавис Чибота.

Червените издържаха до 45-ата минута без да допуснат гол, като предимно се отбраняваха. Тимът беше без Серкан Юсеин и Денислав Александров, които играят под наем в "ЦСКА 1948" под наем именно от "Лудогорец".

В последната минута на първата част Кешеру изведе шампионите напред и направи мача им много по-лесен.

Резервата Мавис Чибота се разписа в 65-ата минута. Той беше точен само шест минути след появата си на терена. Вече с два гола аванс тимът на Станислав Генчев подходи по-внимателно и разчиташе на контраатаки.

При една от тях в 78-ата минута Кешеру вкара с хубав удар по тревата и оформи крайния резултат.