Отборът на „Шумен“ се наложи със 71:65 над „Светкавица“ Търговище в среща от 11-ия кръг на ББЛ А група в регион изток. Срещата се игра в „Арена Шумен“. Там се състояха и още два мача от кръга в групата. МУ Варна победи „Ънстопабъл“ с 98:52, „Черно море Тича -2“ спечели  срещу „Шабла“ със 75:69.

Мачът между третия и четвъртия във временното класиране „Светкавица“ и  „Шумен“ предложи интрига, като едва в края на срещата „Шумен“ подпечата победата си.

Домакините водеха през целия мач, но преднината им бе едва няколко точки. На няколко пъти „Светкавица“ изравняваше и дори повеждаше за кратко в резултата. Шуменци не допуснаха обаче тимът от Търговище да стигне до обрат и със силни финални минути стигнаха до победата.

За „Шумен“ Кирил Кирилов завърши с 25 точки и 12 борби, а Ростислав Тончев и Никола Николов добавиха по 18 точки. За „Светкавица“ бившите играчи на шуменци Димитър Янчев и Николай Златков завършиха съответно с 23 точки и 18 точки.