Лидерът във Висшата лига "Манчестър сити" се върна на победния път само дни след поражението от градския съперник "Юнайтед". "Гражданите" надвиха "Саутхемптън" с 5:2 на своя "Етихад" в голово шоу.

Тимът на Пеп Гуардиола си осигури успеха още до почивката, когато водеше с 3:1.

По два гола отбелязаха Кевин Де Бройне (15-а и 59-а) и Рияд Марез (40-а и 55-а), а веднъж се разписа Илкай Гюндоган в добавеното време на първата част. За "светците" точни бяха Джеймс Уорд-Праус в 25-ата и Че Адамс в 56-ата минута.

Въпреки успеха "Сити" показа колебания в защита, оставяйки много пространства на гостите. Те имаха и много положения, като Едерсон трябваше да прави важни спасявания.

"Гражданите" са лидер в таблицата с 68 точки от 29 срещи. Те имат с мач повече от преследвача си "Юнайтед", който е с 54 точки. "Саутхемптън" заема 14-о място с 33 точки.