Отборът на „Васил Левски“ Нови пазар загуби с 24:33 гостуването си в Сливница на едноименния тим. Срещата се игра в „Арена Сливница“ и бе от 9-ия кръг на А група по хандбал при жените.

Момичетата от Нови пазар не изиграха най-добрия си мач. Те положиха усилия да стоят добре в защита, но направиха много грешки и пропуски в нападение.

Мачът започна с равностойна игра, но след 4:4 домакините поведоха в резултата и не изпуснаха лидерството си до края на срещата. В средата на първата част “Сливница“ поведе с 8:5, като задържа разликата и дори я увеличи в края на полувремето – 16:12.

Домакините имаха силни минути и в началото на второто полувреме. Те вкараха четири гола преди момичетата от Нови пазар да успеят да се разпишат и резултатът набъбна до 20:12. В следващите минути домакините продължиха да водят играта и мача, като увеличиха аванса си до десет гола, с което си осигуриха победата.