В сблъсък на отбори, стъпвали общо 21 пъти на европейския футболен трон, Реал (Мадрид) победи Милан с 3:2.

Това бе контрола от американското турне на двата европейски колоса, като 80 000 души на "Роуз Боул" в Калифорния се насладиха на шоу.

Пет гола и обрат белязаха мача, в който след 45 минути игра резултатът бе 2:0 в полза на Милан.

Фикайо Томори и Лука Ромер се разписаха, а на почивката Карло Анчелоти промени почти целия си състав с осем смени.

Това бързо даде резултат, макар два пъти в рамките на 60 секунди да се разписа един от останалите на терена титуляри в лицето на Федерико Валверде.

Уругваецът го направи в типичния си стил, с два гола извън наказателното поле. И докато при първият основната заслуга бе неудачната намеса на вратаря Марко Спортиело, то минута по-късно Валверде показа пълния си блясък и майсторски изработи гола за 2:2.

Решителният гол в мача бе дело на миг гениалност от Лука Модрич в 85-ата минута. Хърватинът хвърли уникален пас през почти целия терен, за да намери Винисиус, който вкара победното попадение за 3:2.