Германският нападател Луакс Петков изигра блестящ мач за Гройтер Фюрт при зрелищното равенство 4:4 с английския гранд Ливърпул в предсезонна контрола. 22-годишният полузащитник е от български произход, както може да се досетите от фамилията му и е спряган за потенциално попълнение на мъжкия ни национален отбор.

Петков влезе като смяна в 64-ата минута и вкара за 2:3 три минути след това, а после даде и две асистенции, с които германците отбърнаха, но мърсисайдци все пак изравниха чрез голямата си звезда Мохамед Салах.

Петков е юноша на Аугсбург и е собственост на баварците, но за втори пореден сезон ще играе като преотстъпен във вторидивизионния Фюрт, за който записа 15 мача и 2 гола през отминалата кампания.

Самият играч се е съгласил да играе за България, като от БФС придвиждват документите, свързани с издаването на български паспорт. Той попадеше и в плановете на младежкия национален селекционер Александър Димитров преди година, но тогава нещата не се случиха.

Сега Младен Кръстаич го иска в представителния ни тим.