Лайпциг" спечели Суперкупата на Германия, след като разгроми "Байерн" (Мюнхен) с 3:0. Двубоят се изигра на стадиона на баварците "Алианц Арена".

В герой за "Лайпциг" се превърна испанецът Дани Олмо, който вкара хеттрик. Той беше точен в третата, 44-ата и 68-ата минута.

Суперкупата е първа в историята на "Лайпциг", след като през 2022 г. отборът загуби именно от "Байерн" с 3:5 в мача за трофея.

Баварците, които са рекордьори с 10 отличия в надпреварата, печелиха неизменно суперкупата в последните три години.

Отборът на Томас Тухел създаде повече положения, задържаше и трайно топката, но от петте си точни удара не успя да преодолее нито веднъж вратаря на "Лайпциг" Янис Бласвих. Дебют за "Байерн" направи и новото попълнение Хари Кейн, който се включи в 63-ата минута.

Английският нападател обаче не успя да помогне на баварците.