Мъжкият национален отбор на България по волейбол допусна трета загуба в груповата фаза на европейското първенство, след като отстъпи с 0:3 (29:31, 22:25, 30:32) срещу вицешампиона от последните три турнира Словения.

Отборът, воден от Пламен Константинов, предизвика един от фаворитите, и направи най-добрия си мач дотук в надпреварата. В ключовите моменти обаче малко не стигна на българите.

Участието на волейболистите в осминафиналите беше сигурно още преди мача. Те обаче се нуждаеха от поне два гейма, за да си осигурят по-лесен поток напред. С две победи и три поражения обаче България завършва на четвърто място в група В.

В осминафиналите на 9 септември българите ще се изправят срещу Франция, победител от група D. Двубоят отново е във Варна.

Капитанът на България Цветан Соколов завърши с 23 точки. Александър Николов отбеляза 13, а Мартин Атанасов - 12.

За Словения водеща роля имаше Рок Можич с 22 точки, Тине Урнаут завърши срещата с 14 т., а Клемен Чебул с 12.