Италия и Полша се класираха на финала на европейското първенство по волейбол при мъжете.

В първия полуфинал в Рим днес Полша се справи със Словения - 3:1 (-23, 21, 20, 21). Поляците загубиха първия гейм, но след това стигнаха до обрат. Вилфредо Леон беше най-резултатен за успеха с 25 точки. За Словения Рок Можич отбеляза 15.

В другия полуфинал Италия победи с 3:0 (21, 19, 23) олимпийския шампион Франция. Първият гейм беше равностоен, но в края му Италия се наложи с по-добра игра в атака. Във втория световните и европейски шампиони бързо натрупаха аванс и не го изпуснаха до края. Италия имаше предимство и в по-голямата част от третия гейм, но в края му Франция се доближи на само точка. Все пак италианците стигнаха до успеха с 3:0.

Юри Романо беше най-резултатен за Италия с 15 точки, а Даниеле Лавия добави 13.

Финалът между Италия и Полша е в събота, 16 септември. Двата тима се срещат в мача за титлата на втори пореден голям шампионат, след като миналата година играха за златото на световното първенство. Тогава Италия спечели с 3:1.