Зрелищно дерби си спретнаха Байерн и Леверкузен в директния сблъсък за лидерската позиция в Бундеслигата.

Двата тима бяха единствените с пълен актив от началото на сезона, като в крайна сметка мачът им на "Алианц Арена" завърши 2:2.

Хари Кейн откри рано-рано за домакините още в 7-ата минута след удар с глава, но Алехандро Грималдо възстанови равенството в 24-тата минута.

Леон Горетцка обаче отново даде аванс на баварците в 86-ата минута, а Есекиел Паласиос от дузпа в самия край на срещата отново изравни (90+4).

Така Байерн изпусна на косъм победата, а с това и шанса да оглави еднолично класирането.

След този резултат двата тима имат по 10 точки, но Леверкузен е с по-добра голова разлика.

А освен с драматичния си развой, мачът ще се запомни и с това, че Байерн показаха за първи път специалните си зеленикави екипи, които са изработени в чест на Октоберфест.