Манчестър Юнайтед мина лесно през първото си предизвикателство в турнира за Купата на Лигата, макар и това да бе отбор от Висшата лига.

"Червените дяволи", които спечелиха надпреварата през миналия сезон, победиха гостуващия Кристъл Палас с 3:0 на "Олд Трафорд"

Мениджърът Ерик Тен Хаг направи много промени в състава си, като пусна в игра като титуляри Хари Магуайър, Факундо Пелистри, Антони Марсиал и дебютиращият в стартовия състав Софиян Амрабат.

Юнайтед си реши мача още през първото полувреме. Домакините поведоха в 21-ата минута с точно изпълнение на Алехандро Гарначо след остър пас на Диого Дало от десния фланг.

В 27-ата минута Каземиро отново показа хищническия си истинкт в наказателното поле, като реализира с глава след корнер, изпълнен от върналия се от контузия Мейсън Маунт.

През втората част самият Каземиро асистира за третия гол, като в 55-ата минута центрира за Антонио Марсиал, за да може французинът да вкара от малък ъгъл.