Силни минути в третата четвърт донесоха победата на ЦСКА срещу гостуващия му „Шумен“. Армейците спечелиха с 90:72 в среща от 9-ия кръг на Националната баскетболна лига, игран в залата на ЦСКА.

„Шумен“, който бе без най-добрия си реализатор Браян Камерън, поведе със 7 точки 22:15 след първите десет минути на срещата. Във вторите домакините изравниха играта, но на почивката „Шумен“ запази преднина и водеше с 42:36.

След паузата ЦСКА успя да навакса изоставането си и стигна до равенство 42:42. Шуменци обаче задържаха аванс от точка до три до средата на третата четвърт – 52:49. За втори път домакините изравниха за 52:52. С един успешен кош от наказателен удар на Кохайда и 2 точки на Тонев „Шумен“ пак излезе напред – 55:52, но след това баскетболистите на ЦСКА    изиграха силни 3 минути и обърнаха мача като третата четвърт завърши при 72:59 в тяхна полза.

В последния период „Шумен“ направи серия от 10:4 и намали изоставането си до 7 точки – 69:76. Кошове на Георги Боянов, Кейлъб Уесън и Брандън Йънг върнаха двуцифрената разлика, която шуменци нямаха шанс и време да стопят отново.

Дейвид Ролинс вкара 23 точли за „Шумен“, Уилфрид Ликей добави 20, с 10 се отчете Ивайло Тонев.

За ЦСКА Брандън Йънг записа 25 точки. 17 - Георги Боянов, 11 - Кейлъб Уесън, който записа и 12 борби.

В следващия кръг, по програма, на 2 декември от 18,00 часа „Шумен“ посреща „Черноморец“ Бургас.