Хасан Шаиб от шуменския клуб “Борба” спечели бронзов медал на турнира за деца "Никола Петров" в Горна Оряховица. Малкият борец завоюва отличието в кат,. до 26 кг., съобщи за ШУМ.БГ треньорът му Рушен Ибрям.

На крачка от медалите останаха още четирима борци от Шумен. Пети места заеха Йордан Петков "Борба" в кат. 53 кг,, Алтай Назиф "Борба" кат. +66, Денис Атанасов “Мадарски конник” кат. 30 кг, Михаил Мирославов "Мадарски конник" в кат. 38 кг.

В тазгодишния турнир “Никола Петров” участваха 134 таланти от 28 клуба от Турция, Македония и България, съобщиха от Българската федерация по борба. С надпреварата бе отбелязана 150-та годишнина от рождението на именития борец Никола Петров, 50 години от откриването на спортната зала, носеща неговото име и 30 години от преучредяването на клуба по борба „Локомотив” в Горна Оряховица.

Купа "Никола Петров" бе връчена на шампиона в най-леката категория до 26-килограмовите Митко Минов ("Локомотив", Г. Оряховица). За най-техничен състезател бе обявен Симеон Великов, а наградата за най-резултатен борец получи Давид Петров ("Олимпиец", Търговище), който преодоля конкуренцията в категория до 35 кг.

Всички медалисти получиха и книга „150 години Никола Петров“. Схватките бяха изгледани
Куп медалисти от големи първенства изгледаха схватките - Армен Назарян, Явор Янакиев, Иво Ангелов, Румен Павлов, Александър Костадинов, Нено Ненчев..