Жирона завърши наравно 1:1 срещу домакина Бетис в среща от 18-ия кръг от Примера дивисион и прекъсна серията си от девет поредни успеха като гост.

Андалусийци бяха по-активни през първата част и пропуски пред вратата на лидера в класирането направиха Айосе Перес, Асане Диао и Уилиан Жозе. Жирона отвърна с опасен удар на Савио в 23-ата минута.

В 39-ата минута Артьом Довбик превърна в гол отсъдената дузпа, до която се стигна след нарушение в наказателното поле на Айтор Руибал.

След почивката гостуващият отбор пропусна да реализира втори гол чрез Савио и Довбик, а "зелено-белите" изравниха в 88-ата минута след точен изстрел на Херман Пецея.

Жирона няма нито една победа срещу Бетис от март 2010 година, но остава на първо място в класирането с 45 точки, с 3 повече от Реал Мадрид. По-късно тави вечер "белите" гостуват на Алавес.

Бетис е на седма позиция с 28 точки.

В друга среща от кръга Кадис направи равенство 0:0 у дома срещу Реал Сосиедад.

Баските нямат поражение в 13 поредни мача срещу отбора от Андалусия, но остават на шеста позиция, на 4 точки под местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Кадис е на 17-та позиция до момента със само 15 точки.