Реал (Мадрид) се възползва от открилата се възможност и в навечерието на Коледа оглави класирането в Ла Лига.

Кралете победиха Алавес като гост с 1:0, като това се случи два часа след издънката на хита Жирона, което помогна на Реал да го измести от първата позиция.

Да, двата тима имат равен актив от по 45 точки, а сезонът дори не е преполовен, но Реал има по-добра голова разлика и победа с 3:0 в единственият директен двубой, което означава първо място за гранда от Мадрид.

Но мачът в столицата на баската провинция изобщо не бе лек за Кралете, които бяха напът да се издънят и подобно на Жирона да направят реми във вчерашната вечер.

Мачът срещу Алавес си вървеше при резултат 0:0, а Реал бе с човек по-малко от 54-ата минута заради червен картон на Начо Фернандес.

Това правеше задачата на Кралете още по-трудна, но съдбата им се усмихна в добавеното от съдията продължение, когато Лукас Вазкес вкара победния гол.

Той бе оставен сам при центриране от корнер и с глава донесе драматичната победа за Реал, дошла с гол в 92-ата минута.