Григор Димитров постигна първата си победа за сезона в тениса, като завоюва успех на сингъл на демонстративния турнир World Tennis League в Саудитска Арабия.

В Абу Даби българинът донесе успех за своя отбор "хвърчилата" срещу "соколите", като надви световния №10 Тейлър Фриц с 6:3 гейма.

Надпреварата включва мачове на сингъл, на двойки и на смесени двойки, като всеки един се играе във формат от един сет.

Гришо се възползва, че съперникът му преди това игра смесени двойки и постигна пробив за 3:1, като след това довърши комфортно сета без да дава нито една възможност на Фриц.

По-рано през деня българинът игра и на двойки с партньор Лойд Харис от Южна Африка, който трябваше на пожар да замени контузения Стефанос Циципас.

Димитров и Харис загубиха от Фриц и индиеца Сумит Нагал с тайбрек - 6:7(5).

В мача на смесени двойки тимът на Гришо също загуби, но там той не игра. Харис и Паула Бадоса отстъпиха на Фриц и Сорана Кърстя с 5:7.

До момента на турнира Димитров има три загуби и един успех, а утре неговият тим се изправя срещу "орлите", където са Ига Швьонтек, Каролин Гарсия, Каспер Рууд и Хуберт Хуркач.

Мачовете от демо турнира продължават и по Коледа, а предаванията са по MAX Sport 1 HD.