Ливърпул победи Нюкасъл с 4:2 в първия мач от Висшата лига за годината.

Всички попадения в двубоя паднаха във второто полувреме, а над всички бе Мохамед Салах, който се отличи с два гола и асистенция.

Ливърпул имаше териториален превес през първата част, но Салах пропусна дузпа, а попадение на Луис Диас бе отменено заради засада. Ситуации за гол имаха още Дарвин Нунес и Трент Александър Арнолд. Особено зрелищно бе изпълнение на Трент в края на първата част, когато с мощен шут от въздуха от малък ъгъл уцели гредата.

След почивката домакините вдигнаха още оборотите и в 49-минута Салах прати топката в мрежата след подаване на Нунес.

Гостите бързо се върнаха в мача, след като пет минути по-късно защитата на Ливърпул изпусна Александър Исак, който се възползва след извеждащо подаване на Антъни Гордън и майсторски преодоля вратаря Алисон за 1:1.

В 73-а минута Ливърпул отново излезе напред в резултата с попадение на Къртис Джоунс след центриране на Диого Жота.

Четири минути след това Салах центрира отдясно Коди Гакпо прати топката във вратата на Нюкасъл за трети път.

Гостите не се предадоха и в 82-а минута Свен Ботман намали резултата.

Интригата приключи в 84-а минута, когато съдията отсъди втора дузпа за Ливърпул. Този път Салах не сгреши от бялата точка и оформи крайното 4:2.

Така Ливърпул започна годината по най-добрия начин и е еднолично начело във временното класиране.

Възпитаниците на Юрген Клоп вече имат 45 точки в своя актив, с три повече от втория - Астън Вила.