Новак Джокович победи Иржи Лехечка с 6:1, 6:7 (3), 6:1 в мач от United Cup, с което възстанови равенството в сблъсъка между Сърбия и Чехия.

Победата обаче не дойде никак безпроблемно.

Ноле трябваше да се справя със силни болки в дясната си китка, заради което взе и медицински таймаут между втория и третия сет.

Заради болката сърбинът най-вероятно няма да вземе участие в мача на двойки, който ще определи победителя.

Джокович нямаше проблеми в първия сет, като след 1:1 спечели пет поредни гейма.

Във втората част всички очакваха сърбинът да затвори мача, но чехът успя да докара двубоя до тайбрек, където спечели и изравни.

В третия решителен сет Джокера се развихри и не остави шансове на опонента си, печелейки с 6:1 и носейки очаквана победа за родината си.

Така резултатът в сблъсъка между двете страни стана 1:1 победи, след като по-рано през деня Маркета Вондрушова победи трудно Олга Данилович с 6:1, 3:6, 6:3.