Григор Димитров ще играе срещу Даниел Алтмайер в четвъртък рано сутринта българско време за място в четвъртфиналите на турнира в Бризбън, Австралия.

След победата над Анди Мъри на 1 януари, първата ни ракета се изправя срещу германеца, който е 65-и в ранглистата.

Мачът е трети в програмата на централния корт, като преди него има два двубоя от програмата при жените.

Срещата Димитров - Алтмайер ще започне не преди 06:00 ч наше време, предаването ще е по MAX Sport 3 HD.

Григор се е срещал с германеца два пъти досега в кариерата си, като има две победи. Спечели с 3-0 сета на "Ролан Гарос 2023", както и с 2-0 на Мастърта в Индиан Уелс през 2021 г.

Победа на българина ще го прати на четвъртфинал, където съперник ще е или чехът Томаш Мачак или представителят на домакините от Австралия Ринки Ниджиката.

На полуфинал е възможна среща със завърналия се в тениса Рафа Надал, който преди това обаче също трябва да мине през две препятствия - Джейсън Кублър (Австралия) и победителя от Джордан Томпсън (също Австралия) и Юго Умбер (Франция).

Григор е поставен като №2 в схемата, а №1 е Холгер Руне, който води горната половина на схемата.

С него българинът може да се срещне само на финал.

Днес Руне се справи с руснака Александър Шевченко - с 6:4, 5:7, 6:2, и чака четвъртфинал срещу австралиеца Джеймс Дъкуърт.