Александър Везенков се завърна на игрището за близо 9 минути, след като не го направи в 6 от седемте последни мача на Сакраменто. Този път българинът получи игрово време от треньора Майк Браун, но при загуба на отбора от Филаделфия като гост - 93:112.

Тимът на Александър изостана още след първата четвърт с 21:29, а на старта на втората номер 7 започна в петицата на Кингс. Везенков веднага опита стрелби - една от тройката и две за две точки, но не сполучи. Веднъж шутът му бе извън коша, веднъж бе затворен и блокиран, а след това часовникът за атака го притискаше и отново не бе точен.

Единствените 2 точки на българина дойдоха при второто му влизане, минута преди края на мача. Тогава резултатът вече не будеше съмнение, а Саша се пребори под коша и пусна топката в него.

Той завърши с 2 т., 5 борби - всички в атака, както и една загубена топка, довела до бърза атака на съперника.

Видимо желанието му за игра бе огромно, но си личи и липса на увереност, която вероятно идва от серията мачове, в които странно бе оставен без нито една минута на игрището.

Сакраменто е с баланс 23-15, а Филаделфия - 24-13.