Рома продължава с възраждането си след раздялата с Жозе Моуриньо.

След като Специалния бе уволнен, на поста застана Даниеле де Роси, който записа втора победа от два мача начело на тима.

"Вълците" взеха много важна победа с 2:1 срещу Салернитана в последния мач от 22 кръг на Серия А. Двубоят бе и треньорски сблъсък на бившите съотборници в националния отбор Де Роси и Пипо Индзаги.

Рома нанесе ударите си през втората част - Дибала даде преднина на гостите след точно изпълнение на дузпа, а Пелегрини удвои. Силите на Салернитана стигнаха само за почетно попадение на Кастанос в 70 минута.

След победата Рома се изкачи на петото място в класирането - само на точка от място в Топ 4. Тимът е с 35 точки, четвъртият Аталанта е с 36, но и мач по-малко. Салернитана пък остава на дъното с 12 точки.