Продължава издирването на вълкът, който избяга от клетката си в зоопарка в Благоевград, съобщиха от МВР.
Предполага се, че животното е напуснало района на парка и е в близката гора.
От полицията уточниха, че търсенето на 8-месечния вълк ще бъде преустановено, когато се стъмни, но поне още час екипът, участващ в издирвателните мероприятия ще остане на терен.
Директорът на Зоопарка в Благоевград Крум Попниколов съобщи, че животното е малко и не представлява опасност за живеещите в близост хора.
Районът около зоопарка продължава да бъде отцепен от органите на реда и не се допуска преминаването на цивилни граждани.
Служителите на зоопарка, намиращ се в местността Ловен дом, са забелязали, че клетката на вълка е празна тази сутрин, съобщи БГНЕС.
Вести.бг
Коментари
Роско Рогоноско
"Предполага се, че животното е напуснало района на парка и е в близката гора."
В близката гора? Хайде де! А дали не е в близкия Мол? Чудна работа.
Добре че спаси кожата зверчето. Да се самосезира комисията по закрила на животните дали не е бил измъчван и тормозен, и затова да е решил да избяга от мъчителите си.
Боцко
Те по принцип другите вълци като избягат винаги седят и чакат да ги хванат, ама тоя тиквеник що така направи, как реши да се праи на мъж и да не се предава, незнам.
Анонимен
И последно. С какво този вълк е по - важен,че с него се занимава МВР, да не е важен престъпник, кога ще го обявят за издирване от интерпол в чужбина , четох за навиците на вълците, че може да изминат 70км. на ден, ми той може да си е плюл на петите и вече да е в Албания, как ще го хванат там, имат ли му снимката. Въобще някои хора нямат връзка с централния мозък, на първо място журналистите.
козле
Интересни коментари!
...
е тоя вълк вече е в ГДР и е кандидатствал за социални помощи.
Анонимен
Издирват избягал вълк, който не бил виждан от предната вечер.
Алоу, аз издирвам акула в океана, ама не съм с лодка с двигател, ами с лодка с гребла. Акулата плува бавно и аз имам шанс да я хвана. Ей това е цялата работа с издирването на вълка. Големи оптимисти са тези издирващи .
Анонимен
искам само да подчертая да храните повече животните в зоопарка.така няма да се случват такива екцесии!
* Коментар транслитериран от системата
0 0Анонимен
Искам да подчертая че,ако хранихте повече животните,нямаше да се случват такива екцесии!