Всички фирми, които имат договори с община Шумен за зимна поддръжка на улиците, са докладвали пълна готовност за борба със снега. Това обяви пред журналисти днес кметът Любомир Христов.
Тази зима снегът по големите улици ще чистят фирмите „РТК“ и „Екомакс“, които и миналата година бяха натоварени с тази задача. По-малките улици в града са поверени на нов консорциум, в който влизат шуменската фирма „Винс Ин Хок“ и севлиевската „Инфрастроежи“. Общинската пътна мрежа и улиците на 26-те села в общината плюс кварталите „Дивдядово“, „Мътница“ и „Макак“ от 1-ви януари и през следващите 3 години ще се чистят от „Автомагистрали – Черно море“ АД. Досега за тях отговаряше „Барс“ АД.
Общинското предприятие „Чистота“ няма да може да поеме почистването на снега и сметта на половината град, както бе обявено по-рано. Причината, според кмета Христов, е провалената обществена поръчка за казаните.
„Това, което ни представиха спечелилите поръчката не ни хареса като качество и прекратихме процедурата. Следващата седмица пускаме нова обществена поръчка, като поставяме ново условие - при подаване на документи да ни се предоставя и мостра от предлагания казан“, обясни кметът. Той добави, че ОП "Чистота" ще поеме една част от Шумен най-вероятно през март или април.
ШУМ.БГ
Коментари
Kdkk
Ако е като миналата зима майко мила
:) :) :)
ОП "Чистота" ще чисти снега най-вероятно през март или април.
Анонимен
ами да пролетта сега е студ има ракия и вино за изпиване най месец ще пуснат снегорините
Анонимен11
хари за фирмите,разбрахме,но снежинките,кой ще ги лови във въздуха,назначи ли вече ,някой старшина-пенсионер от армията или от мвр,защото само такива работят във второ районно/общината/
Анонимен
ха ха чакам с нетърпение
Анонимен
Правилно ли е като няма снежна покривка по главната улица да се разхвърля сол поголовно, както тази сутрин от чистачи на РТК.
Анонимен
Солта се разхвърля против заледяване, а не против сняг.
Varg
Колкото бяхте миналата година ли ?
Анонимен
солта е против крокодили