Детските площадки в Шумен са в окаяно състояние, повечето съоръжения са счупени и са дори опасни за децата, сигнализираха читатели на ШУМ.БГ.
Наша проверка показа, че ремонти на площадките тази година или не са извършвани, или са били твърде козметични, въпреки, че през март общината обяви, че за дейността заделя 600 хил. лв.
В изключително лошо състояние са площадките до II-ро ОУ "Д-р Петър Берон", до "Бадема", както и тези в кв. "Боян Българанов" - всички изградени преди 3 години по европроекта „Шумен – по-доброто място за живеене” на стойност 5,263 млн. лв. Там и на площадката срещу СУ "Васил Левски" в квартал "Тракия" има множество счупени люлки, катерушки, пейки и кошчета, стърчащи пирони, откъртени ударопоглъщащи плоскости. Малко по-добър, но също плачевен е видът и на Парк "Студентски", където всички детски съоръжения са за подмяна.
"Поддържаме, доколкото можем", каза за ШУМ.БГ Недко Салабашев, управител на Общинското предприятие "Строителство и благоустройство“, което е натоварено с поддръжката на детските съоръжения. Той обясни, че служителите му работят основно по сигнали от общината и служителите по Наредба 1. Също така целевите средства за ремонти по площадките са били само 20 - 30 хил. лв.
"Дървените части, като пейки например, си ги правим сами. За нови пластмасови люлки и пързалки имаме пусната заявка, която има малко забавяне", каза Салабашев.
За косенето на тревата по площадките отговаря ОП "Паркове и обредна дейност". От предприятието обясниха, че в момента минават на втори откос само 15 дни след предишния.
ШУМ.БГ
Коментари
АнонименКмета
като не вардите така ще е
Анонимен
Огромна липса на култура.
Анонимен
Златин до кога ще краде този помияр ...
Анонимен
До Базовото вечер се събират майки и баби и си правят дернек,пият бира,пушат,чоплят семки,голяма мръсотия правят пък децата извън площадката и хич не ги поглеждат.Там са най некултурните селяндури в Шюмен А има камери уж.
Анонимен
Това е отговор..............."Поддържаме, доколкото можем", каза Недко Салабашев, управител на Общинското предприятие "Строителство и благоустройство“, което е натоварено с поддръжката на детските съоръжения.
Трагедия сме!! Това, че разни субекти чупят и трошат е най-големия проблем, но отношението на Общината да е такова, като на господина управител е също проблем.
Анонимен
кмете-кметеееееееееееееееееееееее , не можеш да си управляваш циганският град
Анонимен
Навсякъде трябва да се изгради видеонаблюдение. Вандали има във всички страни. Където има видеокамери се спазват нормите на поведение, а където няма вандалите чупят чешми и автобусни спирки.
Анонимен
Населението на Шумен е с ВАРВАРСКИ произход - това е поредното доказателство !!!
Анонимен
Е как само в Шумен всичко е в окаяно състояние.Да не се окаже само ,че е направено толкова качествено колкото да се издаде обекта.Всяко нещо иска после грижи,поддръжка и тем подобни.Къде отиват отчисленията от данъците.