Испания и Португалия завършиха наравно 1:1 в голямото дерби от двубоите в турнира Лига на нациите.

Двата тима се срещнаха на "Бенито Вилямарин" в Севиля, но трябва да признаем, че макар на хартия мачът да е официален, то подходът на двата тима бе по-скоро като за контрола.

В играчите я нямаше агресията, която би подхождала на по-значим мач между тези два тима, а с оглед показаното ремито бе логичният резултат.

Домакините от Испания владееха повече, имаха и по-опасните положения, но дори и те не сториха достатъчно, за да победят.

Резултатът бе открит след страхотна контраатака, която Гави подхвана, а Мората завърши след страхотен пас от Сарабия, поставил го пред елементарната задача да вкара от няколко метра.

След още няколко чисти пропуска до края на полувремето и в началото на втората част, селекционерът на Португалия бе принуден да вкарва Кристиано Роналдо в игра.

Португалската суперзвезда нямаше ефектът, който всички очакваха, но все пак Португалия успя да избехне поражението.

Това се случи след абсолютно идентичен гол, като този на испанците. Изпълнителите обаче бяха други. Кансело центрира, а Рикардо Хорта вкра изравнителното попадение.

В другия мач от тази група, Чехия победи Швейцария с 2:1.