Отборът на “Васил Левски” от Нови пазар записа загуба при гостуването са на шампиона “Бяла” в мач от 4-ия кръг на А хандбалната група при жените. Момичетата от Нови пазар изиграха добър мач, но у дома “Бяла” рядко прави грешни стъпки и така стана и този път – домакините спечелиха с 36:26.

Разликата в головете дойде в заключителните минути на второто полувреме. През първата част “Бяла” имаше преднина, но “Васил Левски” не позволи тя да стане голяма. Максимумът за домакините бе от 5 гола, които отборът от Ниви пазар на няколко пъти стопява и на полувремето резултатът бе 18:14.

В средата на втората част “Бяла” успя да натрупа аванс от 7 гола, като тимът на “Васил левски” направи и много пропуски в атака, което позволи на домакините да затворят мача с победа.

Габриела Стефанова от тима на “Васил Левски” и Кристина Иванова от “Бяла” са голмайстори на мача с по 9 попадения.

В следващия кръг в Суворово “Васил Левски” домакинства на “Академик-ПУ'. По програма срещата е на 19 ноември от 14,00 часа.