Българският национален отбор по футбол на два пъти водеше в резултата срещу Молдова, но не успя да спечели контролната среща в Кишинев - 2:2.

Възпитаниците на селекционера Александър Димитров показаха добри неща в атака, но и допуснаха леки попадения, което ги обрече на втори пореден неуспех след загубата с 0:1 от Черна гора преди дни.

Георги Русев и Марин Петков отбелязаха попаденията за нашия отбор в мач, в който се извършиха много смени в съставите и на двата отбора. Срещата беше доста динамична като за контролен мач и не липсваха голови положения пред двете врати. Може да се каже, че си пролича, че сме от чергата на съперника, въпреки някои липсващи играчи.

През първото полувреме България игра много по-добре. В седмата минута удар на Лукас Петков след много добра игра на Радослав Цонев беше спасен от вратаря на домакините. След това в 22-ата минута стражът отрази и силен шут на Георги Русев в ситуация, в която бе отсъдено нарушение.

Още в следващата атака обаче, в 23-ата минута, Цонев подаде на Русев и той откри резултата с чудесен диагонален удар по земя.

В следващите минути нашият отбор изглеждаше по-уверен от съперника, но в края на полувремето удар с глава на Петру Попеску мина опасно над вратата на Мартин Величков.

В началото на втората част Виргилиу Постолачи от домакините направи огромен пропуск с глава, след като получи центриране от левия фланг и можеше да стреля на метър пред вратата.

Молдова обаче играеше много активно в тези минути и заслужено изравни резултата след час игра. Центриране на Виктор Стина от корнер беше засечено по прекрасен начин от Виктор Богачюк, който с глава прати топката в далечния ъгъл.

Смените на България свършиха работа и една от тях - Мартин Петков, вкара красив гол в 76-ата минута. В свой стил той влезе навътре от десния фланг и стреля в близкия ъгъл с удар по земя, правейки резултата 2:1.

За съжаление обаче в 85-ата минута Молдова отново изравни. Удар на Сергиу Перчун предизвика много лоша намеса на резервния вратар Димитър Шейтанов, а Владислав Бабогло направи лесна добавка. В самия край на мача в 92-ата минута Молдова можеше да стигне и до победата, когато Сергей Турчан не уцели топката добре от много изгодна позиция след центриране от левия фланг.

Дир.бг