Смениха борда на директорите на шуменската болница
Акционерите на Многопрофилната болница за активно лечение в Шумен смениха Съвета на директорите на лечебното заведение. Това стана на Общо събрание, което приключи преди минути.
В новия директорски борд влизат ортопедът д-р Виктор Минчев, кардиологът д-р Христо Маринов и д-р Маша Гавраилова като представител на Министерството на здравеопазването. Те заменят д-р Валентин Семков, д-р Парашкева Вичева и д-р Нина Ръсина. Според устава на дружеството изпълнителният директор на болницата трябва да е член на борда, което означава, че д-р Семков трябва да напусне поста си. Новият шеф на МБАЛ ще бъде избран от Съвета в близките дни, научи ШУМ.БГ.
На заседанието днес акционерите са приели отчета за първото шестмесечие на болницата и план-програмата за дейността на лечебното заведение във връзка с преодоляване на последиците от икономическата криза. Старият борд на директорите е бил освободен от отговорност и е бил определен тригодишен мандат на новия.
“Радвам се, че имах възможността да участвам в управлението на болницата. Поздравявам новия екип и му пожелавам успех”, каза д-р Парашкева Вичева и добави че приема смяната просто като етап от развитието на болницата.
Държавата е основен акционер в МБАЛ-Шумен с дял от 51%. Останалите проценти са поделени между общините от областта.
ШУМ.БГ
6656
185
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
!!!
Monogo tochno go kaza JUST ME, samo che horata w tozi forum ne mogat da osyznaqt che kakwoto sam si naprawish, za teb si e .. sega shte widqt za kakwo si goworim .. i da USPEH shte wi e nujen , zashtoto glupostite koito prawite weche nqma da ostawat ne zabelqzani !!! :)
Калин
неуредиците в България често не са от шефовете,а от подчинените.Ако подчинените РАБОТЯТ и нещата ще вървят!
никой
кой съм аз,че да коментирам лекари,политици,...?
мед-сестра
Дано се подобри нещо и дали ше махне и част от ръководството е все още загадка за всички нас?!Стига ни командваха тези синдикати и некадърници и да се оправят малко заплатите на работещите и подобрят условията на работа!
мнение
Как ще оправят заплатите, когато съкращават парите по КП с 30%? Не може да ти викат криза е, няма пари и в същото време - реформа, ама нямаме пари! Пък и Господ да стане шеф на МБАЛ, ако не сътвори чудо и не намери пари, пак няма да се справи.
anonimen
otkriwam rubrika kandidati zamestnici-to kolko priateli 6te se pojawjat sega!!!
ах
След направена справка в Гугъл се оказа, че до днес д-р Гаврилова е била член на борда на МБАЛ Добрич.Сега за разнообразие сменя болницата.А и какво ли разбира от болнично здравеопазване,като досега се е занимавала само с опазване на общественото здраве(дейност на РИОКОЗ,бивше ХЕИ).
Отговорен
Първо относно коментара,че доктор Маринова е от ДПС.Това НЕ отговаря на истината.От миналата година тя вече не е член на въпросната партия,а е независима.Също както и съпруга си,който е като независим експерт в борда на директорите.
Второ никъде в света мениджъри-икономисти не управляват здравни заведения.Това е така,защото много малко не-лекари могат да навлезнат в спецификата на здравното управление.Много по-лесно е лекар да се научи на мениджиране,отколкото икономист на здравеопазване.
И за финал-успех на колегите и попътен вятър.
Анонимен
Ще напомня една стара фраза ,че със стари К----,нов бардак не се прави!