Състезателят на спортен клуб по лека атлетика „Шумен“ Трифон Илиев спечели сребърен медал от национални шампионат по лека атлетика за мъже и жени, провел се на националния стадион „Васил Левски“ в София.

Илиев финишира на второ място в бягането на 800 м с време от 1,54,80 мин. Победителят Алекс Василев от „Академик-София“ завърши за 1,52,40 мин. Трифон Илиев бяга и на 400 м, където остана пети с време от 50.76 сек.

Другата състезателка на шуменския клуб Иванина Петкова участва в нова за нея дисциплина  3000 м стипълчейз, където завърши на четвърто място за 14,57,29 минути. С бронз в това бягане се окичи състезателката от Нови пазар Билсерин Сюлейман, която записа време от 12,33,86 мин.

От СКЛА „Шумен“ в София участваха още Денислава Борисова и Едис Ихсан. Борисова завърши 7-ма на 1500 м. Ихсан финишира 11-ти на 3000 м стипълчейз и даде 29-то време на 5000 м.