Бразилският нападател Неймар претърпя операция на коляното в четвъртък в болница в град Бело Оризонте, съобщиха местните медии. Процедурата е извършена от лекаря на националния отбор Родриго Ласмар.

Интервенцията на Неймар е отнела четири часа, според уебсайта Globo Esporte. 31-годишният футболист, който се очаква да бъде изписан от болницата в събота, нарани лявото си коляно в първото полувреме при загубата на Бразилия с 0:2 от Уругвай на 17 октомври в квалификационен мач за Световното първенство.

Очаква се възстановяването да отнеме между 6 и 12 месеца. Той вероятно ще пропусне следващото издание на Копа Америка, което ще се проведе в САЩ през юни.

Неймар публикува снимка на двете си деца в Instagram със съобщението: „Всичко ще се нареди добре“.

Голмайсторът на Бразилия за всички времена беше с патерици, когато напусна „Естадио Сентенарио“ в Монтевидео. Неймар счупи голмайсторския рекорд на Пеле за Бразилия миналия месец със своя 78-и гол за страната си в мач от квалификациите за Световното първенство срещу Боливия. Той добави своя 79-и в същата среща, която завърши с победа 5:1.

Неймар премина в Ал Хилал (Саудитска Арабия) от Пари Сен Жермен в сделка на стойност около 90 милиона евро.