„Ботев“ Нови пазар и „Волов“ Шумен завършиха 2:2 в мач от 20-ия кръг на Трета лига по футбол на североизток.

Срещата се игра на стадиона в Нови пазар. Домакините поведоха в резултата, а шуменци изравниха през първата част. През второто полувреме „Волов“ излезе напред с гол, но играчите на „Ботев“ успяха да стигнат до равенството.

Футболистите на „Ботев“ започнаха по-добре срещата и в 12-ата минути поведоха с гол на Йордан Милков. Пет минути преди края на полувремето „Волов“ изравни след попадение на  Алекс Стойчев в 40-та мин.

През втората част шуменци стояха по-добре на терена и играха по-нападателно, което даде резултат в 70-ата минута, когато Алекс Стойчен вкара нов гол за 1:2. Преди това „Ботев“ имаше шанс за попадение, но защитата на шуменци се справи със ситуацията.

В 88-та минута „Ботев“ успя да вкара гол. Негов автор стана капитанът на тима Йордан Миленов, който с глава изравни и оформи крайното 2:2.