Над 35 000 стръка цветя ще бъдат засадени тази пролет в градинките в Шумен. Зацветяването с растенията, които ще красят градските пространства през лятото ще започне след 20 май.
В общинските оранжерии са произведени теменужки, гербери, далии, газания, синия, винка, пламъче, калдаръмче, тагетис, агератум, целозия, богородичка, кана и кученца.
С тях ще се оформят фигури в Градската градина, по централните части на града, в района на пл. "България", градинките по пешеходната зона на бул. "Славянски", пред сградата на община Шумен, градинките пред Съдебната палата, до Регионална библиотека "Стилиян Чилингиров" и др.
Тази година в града ще има и ново цветно пространство. То е пред сградата полицията. Там ще бъдат засадени 150 корена лавандула.
„Лавандулата е по-устойчив вид и затова ще я засадим на това място, което почти винаги е огрято от слънце. Миналата година тази градинка беше затревена и засега тревата зеленее. Ще се полива постоянно с водоноски, за да я съхраним“, обясни за ШУМ.БГ Донка Иванова, ръководител на направление „Озеленяване“ в общинското предприятие.
Служители на направление „Паркове, зелени системи, обредни дейности и Зоологическа градина“ към Общинско предприятие „БКС“ вече оформят фигурите на мястото, след което ще сложат и растенията.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
НЕ ЛАВАНДУЛА, А МЕДИЦИНСКИ КОНОП ТРЯБВА ДА ЗАСАДЯТ!!!!
Зузи
Голям цирк сте това ли измисли тоя прост "професор" Града ни тъне в разруха и мръсотия, а кметя за цветя и керемиди ми мисли. Я марш да запълвате дупки, че си счупихме новите коли за по 100 бона, много ни трябват вашите цветя и керемиди!
Анонимен
Кога ще ръсите тревните площи срещу кърлежи?
Кърлежи навсякъде
Шумен вече е пълен с кърлежи, пазете децата и домашните си любимци. Кметът да вземе да окоси и да напръска срещу кърлежи, хората в другите градове още март окосиха. Не да се хвали с някакви керемиди
Анонимен
Я елате да видите тротоара по Ришки проход бе хайдуци! Хората си счупиха краката!
Надежда Владева
Всичката им Мара втасала, че и за китки и керемиди да ми мислят тез Прост.ци! Я се заемете с важните и належащи задачи в града, а не с евтин измислен пиар и да симулирате работа. Само се чудите откъде какво да краднете и къде софра без пари да ви опънат!
Анонимен
КМЕТА ХРИСТОВ И ПРОСТИТЕ ГРАДИНАРКИ ОЗЕЛЕНИТЕЛКИ, НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ ДА ПРАВИТЕ ПРОСТИ СЕЛСКИ ФИГУРКИ С КЕРЕМИДИ. ТОВА Е НАЙ ГОЛЯМАТА ТЪПОТИЯ. ВСИЧКИ ЩЕ ВИ СЕ СМЕЯТ. ЖЕЧКА ГЕОРГИЕВА И МАРИЯ ДА МАХАТЕ НЕЗАБАВНО ТЕЗИ ТУРСКИ КЕРЕМИДИ ОКОЛО ФИГУРИТЕ. В ЦЕЛИЯ СВЯТ НЯМА ТАКАВА ПРОСТОТИЯ. ПРОСТИ ВОЕННИ И ПОЛИЦАИ ДА ВОДЯТ ОЗЕЛЕНЯВАНЕТО НА ГРАДА.. СПРЕТЕ ДА СЕЧЕТЕ И КАСТРИТЕ ДЪРВЕТАТА СЕГА Е ЗАБРАНО!!
Анонимен
Боже докъде я докараха простите военни и озеленителки от общината. Стар възрожденски град с традиции да правят кръкчета с турски керемиди по земята. Такава селяния не е имало и преди 200 години когато е било турско . 150 години Априлско въстание с турско знаме. Вземете нарисувайте полумесец от засадени сини теменужки пред общината и полицията . Безсрамници и продажници на градинарската професия
Анонимен
Христов кмета и зам кметовете спирайте веднага да кастрите дърветата и да ги режете че града остана без сянка и без въздух. До Прокуратурата и до РИОСВ Веднага да глобите Кмета и служителките му , забранено е да се кастрят и секат дървета от Закона за биологичното разнообразие и от Рамковата Директива от 2024 година на Европейския съюз . Има зарана за кастрене и премахване на дървета и храсти