Със заповед на кмета на Шумен Христо Христов заместник-кметът по бюджет и финанси Бейнур Ахмед е освободен от длъжност, съобщиха от пресцентъра на Общината.
Заповедта е влязла в сила от днес, 14 юли.
Функциите на заместник-кмет по бюджет и финанси ще бъдат поети от Десислава Петрова, която бе на същия пост от началото на кметския мандат до 31 май м.г.
В краткото съобщение от Общината не се съобщават мотиви за рокадата.
Пред журналисти в кв. „Тракия“ кметът все пак коментира смяната. „До това назначение се стигна вследствие на обстоятелството, че задължение на всеки кмет е да осигури финансова стабилност на развитието на общината, която ръководи. В решението, което съм вземал съм се ръководил именно от този принцип и те са насочени към осигуряване на най-доброто развитие и проспериране на нашия град“, каза Христов
По-късно ШУМ.БГ успя да се свърже по телефон с Бейнур Ахмед. Относно причините за освобождаването му той коментира единствено, че те са политически.
На въпроса дали му е предложено да остане на някакъв пост в Общината той не отговори, но каза, че му трябват няколко дни „да послуша мислите си“ и да реши как да продължи професионалния си път.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
На кМЕТА не му ли омръзна да прави гаф след гаф
Анонимен
Каква финансова стабилност, какви 5 лева??!! Иска УЖ да се разграничи от Пеевски. Ненужните са аут! Всички стават ненужни, като изпълнят целта! А тя, целта е е ясна...Голямо мрънкане, кмете...дано гражданите на Шумен оценят тази твоя черта и НИКОГА ПОВЕЧЕ ДА НЕ СЕ ПОДЛЪГВАТ.
Анонимен
Почва да се чисти от слугите на шишо
Личи си че е бил в системата
И кой остана още
Анонимен
Тя не е спирала да си бъде заместник - кмет. Просто той беше представително лице, с което да се впечатли бившата власт.
Анонимен
Това само показва че си слушал Пеевски! Напълно зависим и страхлив човек си! Сега е време в ОП БКС да махнеш онзи младия ДПС-ар където го направи голям началник и него.
Анонимен
На тоя фалшив професор целия му мандат е фалшив, той почти приключи, а не може екип да създаде. Айде да идват изборите, че шуменци немогат го свалят с протести, те немогат да се организират за нищо. Дори освобождението от турско иго са пропуснали в мързила и неорганизираността си.
Анонимен
Обосновката на честния кмет е смешна. Всички очакваха малко чест поне да запази кмета. На негово място не бих минал по центъра и да си държа главата високо, а бих се скрил в някоя дупка, след толкова много излагации.
Анонимен
Тихомълком са освободили и шефа на Кооп.пазар.Там е чиста шуробаджанащина .Зетьове управляват,тъщи събират такси,съпруги седят из офисите,пазара лека полека загива.
Анонимен
Кмете слагай за заместници млади красавици, като им се наситиш ги сменявай всеки месец както сменят сервитьорките в ЗИНО.