Отново само с гол разлика хандбалният отбор на „Днепрянка“ от Херсон взе победата във втората контролна срещу тима на „Шумен 98“. Днешният двубой, игран в зала „Арена Шумен“, протече при равностойна игра и куп равенства в резултата.

Въпреки че шуменки бяха в намален състав, заради това, че много от състезателките бяха на работа, отборът успя да обърне резултата от 7:10 до 12:11 и се оттегли с гол аванс на полувремето.

Едва в края на срещата гостенките от „Днепрянка“ успяха да се откъснат с гол напред – 20:19. Минути след това отборът от Херсон вкара второ попадение и поведе с 21:19. Шуменки възстановиха равенството – 21:21. При следващата атака украинките бяха точни и  поведоха с 22:21. 30 секунди преди последния съдийски сигнал Мария Маснева от „Шумен 98“ нацели гредата и това донесе победата на „Днепрянка“.