Две първи, две втори и три трети места записаха отборите и индивидуалните състезатели от Шумен, които участваха на фестивала за млади таланти „Олимпийски надежди“, съобщиха от пресцентъра на Община Шумен.

Надпреварата по традиция се провежда в курортния комплекс „Албена“ и завърши днес. Шуменските спортисти се представиха в три вида спорт – футбол, лека атлетика и баскетбол.

В турнира по футбол младите играчи от ФК „Шумен 2007“ направиха много силно представяне и грабнаха шампионската купа за втора поредна година. След тях се наредиха отборите на Русе и „Одесос“ Варна.

В състезанията по лека атлетика в дисциплината „крос“ лекоатлетите от СКЛА „Шумен“ завоюваха призови места във всички възрастови групи. При юношите златен медал спечели Еркан Закир. При девойките сребърен медал взе Мария Ташева, а Никол Димитрова грабна бронзовото отличие. При момичетата сребърен медал спечели Аделина Павлова, а при момчетата Добромир Димитров взе бронза.

В турнира по баскетбол 3х3 юношите на БК „Шумен“ спечелиха бронзовите медали. Шампиони станаха баскетболистите от Търговище, а на второ място завърши отборът на „Черно море“ Варна.

Фестивалът за младите спортни таланти на страната ни се организира от Българския олимпийски комитет и се провежда под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“.

Над 480 бъдещи шампиони на България участваха в Албена и през последните два дни  излъчиха призьорите в осем спорта: бадминтон, баскетбол 3х3, лека атлетика, плажен волейбол, плажна борба, плуване, футбол и тенис на маса. 14-ото издание на форума ще се запомни и с дебютното участие на бейзбола.