Деца и младежи от Шумен, Варна и Силистра се включиха в първия отборен турнир по бокс за купата на Ученическа спортна школа (УСШ) „Хан Крум“. Надпреварата бе част от планираните събития в школата през месец юни под наслов „Месец на спорта“, съобщиха от пресцентъра на Общината.

Акцент на турнира бе младите състезатели да покажат основни техники и прийоми, усвоени през тази учебна година в УСШ „Хан Крум“ и водени от учителя по бокс Ивалин Иванов.

Отборите в турнира бяха разпределени в три възрастови групи - 7-10 години, 10-12 г. и 12-15 г. Победители и в трите групи стана отборът на Шумен. На отличените в отборното класиране бяха връчени купи. Всички участници получиха грамоти.

В „Месеца на спорта“ на УСШ предстои турнир по волейбол за купата на УСШ "Хан Крум ", който ще се проведе на 24 юни от 14.00 ч. в СК „Плиска“ и турнир по карате на 27 юни в зала „Младост“.