Повече от 600 деца и младежи от 8 шуменски училища участваха в днешното 53-то издание на масовия лекоатлетически крос „Златна есен“. Надпреварата се проведе по алеите на Градската градина, а с нея бе дадено и началото на учебно-тренировъчната година в Ученическа спортна школа „Хан Крум“.

За последните години това бе най-масовото издание на кроса. А с 200 участници купата за масовост спечелиха възпитаниците на СУ „Панайот Волов“, което навършва 175 години. ОУ „Д-р Петър Берон“ участва със 100 деца, а двете начални училища „Илия Блъсков“ и „Княз Борис I“ съответно с 27 и 21.

В състезанието учениците бяха разделени по пол и възрастови групи. При момичетата 3-4 клас победител стана Мариела Калоянова от ОУ „Д-Р Петър Берон“, а при момчетата в тази възраст  - Ави Гидбер от СУ „Сава Доброплодни“.

При участниците 5-6 клас победители са Кристина Йовчева от СУ „П.Волов“ и Иван Гочев ОУ „Д-р Петър Берон“. При състезателите 7-8 клас първа при момичетата е Рая Петрова от СУ „Сава Доброплодни“, а при момчетата победител е Светослав Георгиев от СУ „Васил Левски“.

При най-големите участници – 8-12 клас, първи са Аделина Павлова от СУ „Йоан Екзарх Български“ и Атила Расим от СУ „П. Волов“.

В отборното класиране по училища победител е СУ „Сава Доброплодни“, второто място е за СУ „Панайот Волов“, третото за СУ „Васил Левски“.