Състезателите на спортен клуб “Шуменска крепост” спечелиха отборната купа “Свети Георги” на турнира по кик бокс в стил лоу кик в град Бяла, Русенско.

В надпреварата, която се провежда за трети път участваха над 100 състезатели от 20 клуба от страната. Шуменските кик боксьори направиха дебют на турнира и успяха да вземат първото място със 7 златни и 3 бронзови медала. Второто място отборно остана за домакините от “Минотавър”, трети са Файт клуб Севлиево.

Манол Методиев от “Шуменска крепост” спечели приза за най-перспективен състезател на турнира. Освен това малкият боец взе и златото във възрастовата група на момчетата 9-10 години. В тази възраст златен медал спечели и Даниел Стефанов.

Първи места завоюваха и Иван Пенчев (11-12 г.), Никол Мартинова (13-14 г.), Лъчезар Димитров (юноши младша възраст), Виктор Ганчев и Хасан Алпер при мъжете.

С бронзови медали от надпреварата в Бяла са Тимур Тасимов (9-10 г.), Нурикян Сурем и Димитър Пенчев (11-12 г.).