Най-малките школници от секцията по карате на Ученическа спортна школа (УСШ) “Хан Крум” - Шумен заеха трето място в отборното класиране на турнира за деца по карате шинкиокушин за купата на УСШ - Русе.

Състезанието беше много силно и в него взеха участие над 140 деца от градовете: Севлиево, Стара Загора, Шумен, Русе, Нови Пазар и Варна, съобщи сенесей Даниел Димитров.

Шуменските състезатели повечето, от които отскоро изучават тънкостите на карате шинкиокушин, се представиха много добре и спечелиха 8 златни медала.

Най-малкият състезател от УСШ – Шумен бе Методи Василев. Той е на 8 години и стана първи в кат. до 32 кг.

Победители са още: Атила Атъф – момчета, 11 г., кат. до 41 кг, Георги Иванов – момчета, 11 г., кат. до 35 кг, Дарена Борисова – момичета, 11 г., кат. до 35 кг, Камен Вичев – момчета, 12 г., кат. до 38 кг, Каан Наджиев - момчета 11 г., кат. до 28 кг, Деница Димитрова – момичета, 11 г., кат. до 50 кг, Азра Шинаси – момичета, 10 г., кат. до 32 кг.

С участието на каратистите на турнира в Русе се открива и спортния календар на състезателите от всички спортове, които развива УСШ – Шумен. На 23 март ще се проведе турнир по хандбал в зала “Плиска”. На 25 март са състезанията по волейбол (в залата над Градския стадион), по баскетбол ( в зала “Младост”), по шахмат в Дома на шаха на ул. “Панайот Волов” 6. Съперници на школниците от Шумен ще са състезатели от спортни школи и обединени детски комплекси от Варна, Русе, Разград.