„Шумен“ подаде заявка за участие в Националната баскетболна лига за сезон 2026/2027. Общо 14 отбора са подали документи за елитното първенство, съобщи Националната баскетболна лига.
Тимовете, изразили официално желанието си да бъдат част от първенството при мъжете през новия сезон, са „Балкан», „Локомотив“ Пловдив, „Рилски спортист“, „Черно море Тича“, „Спартак“ Плевен, „Ботев 2012“ Враца, „Миньор 2015“, „Берое“ Стара Загора, „Академик Бултекс 99“, „Левски“, „Шумен“. Към тях се присъединяват още „Политехника“ Дупница, „Ямбол“ и ЦСКА.
На следващото си заседание, което ще се проведе на 30 юни, Управителният съвет на баскетболната федерация ще разгледа всички подадени заявки, а освен това, ще утвърди система и календар за провеждане на първенството.
Жребият за 2026/2027 в Sesame Национална Баскетболна Лига ще се проведе на 1 юли (сряда) от 13.00 ч. в столичната зала “Триадица”.
ШУМ.БГ

Коментари
Фен
Успех през новия сезон! Ние шуменската публика сме с вас.